Muğla: Türkiye’nin Tatil Cennet

03:02 Unknown 0 Comments


Muğla, hem yurtiçi hem yurtdışından pek çok kişinin deniz tatili için tercih ettiği ilk şehirlerden biridir. Ege bölgesine yakışan masmavi denizi ve yemyeşil doğası ile Muğla Türkiye’nin tatil cenneti olur. Muğla’daki yerleşim çok eski çağlara dayandığı için zengin bir kültürü vardır. Muğla’daki tatil yerleri ise birinden farklı ve her biri bir diğerinde daha çekicidir. Deniz tatilini eşsiz güzellikteki bu şehirde geçirmek isterseniz www.tatilevlerim.com ile iletişime geçerek Avrupa standartlarındaki haftalık kiralık villa ve günlük kiralık daireler fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

1.       Fethiye
Muğla denilince akla gelen ilk tatil yerlerinden biri hiç şüphesiz Fethiye’dir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Fethiye’de Ölüdeniz ve Saklıkent dünyaca ünlü turistik yerlerin başında geliyor.

2.       Dalaman
Doğa ve deniz güzelliği ile ünlü Dalaman’ın en ünlü turistik bölgesi Göcek koylarıdır.  Tarihi güzellikler açısından da zengin olan Dalaman en çok yat ve kültür turları için tercih edilmektedir.

3.       Datça
Akdeniz ve Ege Denizi’nin buluştuğu Datça, birbirinden güzel koyların ve sahillerin sıralandığı sessiz sakin bir tatil yeridir.

4.       Kavaklıdere
İl merkezine 49 km uzaklıktaki Kavaklıdere, Aydın sınırında bulunur.  Yeşillik ile çevrili Kavaklıdere, Muğla’nın en sakin ilçelerinden biridir.

5.       Köyceğiz
Huzurlu ve yemyeşil bir tatil yeri olan Köyceğiz’de Köyceğiz Gölü, Sultaniye Kaplıcaları ve Ağla Yaylası görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

6.       Marmaris
Türkiye’deki tatil yerlerinin başında gelen Marmaris, denizi ve eğlence hayatı ile bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. Her sene pek çok farklı milletten turistleri ve pek çok yerli turisti muhteşem sahillerinde ağırlayan Marmaris, her bütçeye uygun tatil imkânı olan yerlerden.

7.       Ortaca
Ege’nin el değmemiş doğası ve yöre halkının bozulmamış yaşantısı Ortaca’yı Muğla için ayrı bir yere koyar. Turistik ancak bir o kadar doğal olan Ortaca, hem alışveriş hem deniz sefası için tercih edilebilir.

8.       Ula
Akyaka ve Gökova Körfezi ile ünlü Ula’da huzur ve sessizlik içinde doğanın size sunduğu denizin tadını çıkarabilir, yürüyüş yapabilir ve Geyik Kanyonu’nu ziyaret edebilirsiniz.

9.       Yatağan
Doğal ve tarihi güzelliklerine hayran kalacağınız Yatağan’da Lagina Antik Kenti, Yerküpe Mağarası ve Stratonikeia Antik Kenti mutlaka gezmeniz gereken turistik yerlerdendir.

10.   Bodrum
Birbirinden farklı tatil bölgeleri, durmak bilmeyen eğlence hayatı ve turistik yerleri ile Bodrum, dünyaca ünlü tatil yerlerinden biridir. Her bütçeye ve her zevke uygun tatil olanağı sunan Bodrum; ziyaretçileri için eşsiz sahiller, hareketli bir gece hayatı ve saymakla bitmeyecek pek çok doğal ve tarihi güzellikler barındırıyor.0 yorum: