Fethiye’de Görmeden Dönmemeniz Gereken Yerler

11:09 Unknown 0 Comments

Muğla’nın en turistik tatil ilçelerinden biri olan Fethiye, doğal ve tarihi dokusu ile hem yerli hem yabancı turistlerin sıklıkla uğradığı yerlerden birisidir. Hem deniz tatili yapmak hem antik kentleri gezerek kültür turu yapmak hem de eğlence hayatı için vazgeçilmez tatil yerlerinden biri olan Fethiye’ye gitmeden, Fethiye’de görmeden dönmemeniz gereken yerler listesine bir göz atmayı unutmayınız.
                                         
1.       Çalış Plajı
Bölgenin en güzel plajlarından biri olan Çalış Plajı, sadece plaj olarak değil alışveriş ve yeme içme gibi aktivitelerin de gerçekleştirilebileceği bir yer.

2.       Ölüdeniz
Durgun denizi ve büyüleyici plajıyla kendinizi cennete hissedeceğiniz Ölüdeniz, şüphesiz ki Fethiye’nin en ünlü yerlerinden biridir.

3.       Gemiler Adası
Ölüdeniz’in çok yakınında bulunan bu adanın üzerindeki antik bölgeyi gezdiğinizde buraya hayran olmaktan kendinizi alamayacaksınız.

4.       Kelebekler Vadisi
Özellikle temmuz ve eylül ayları arasında giderseniz, belki siz de Kelebekler Vadisi’nin adını aldığı Kaplan Kelebeklerini görebilirsiniz.

5.       Afkule Manastırı
Fethiye’ye bakan en güzel manzaralardan birine sahip Afkule Manastırı’na gidip, burası ile ilgili rivayetleri duyup büyüleneceksiniz.

6.       Cennet Koyu
Sizlere de adı gibi bir cenneti andıracak Cennet Koyu el değmemiş bir koy olup, huzurla dolacağınız bir yerdir.

7.       Katrancı Koyu
Çam ağaçlarının denize uzandığı Katrancı Koyu’nda mavi ile yeşilin buluştuğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

8.       Saklıkent
Fethiye’nin sıcağında buz gibi Saklıkent sularında gerçekleştirdiğiniz geziyi unutamayacaksınız.

9.       Turunç Pınarı
Balıkçı Osman’ın açtığı bu yerde, ünlü balıklardan yememek olmaz. Sadece suyolu ile ulaşılabilen Turunç Pınarı’na kara yolu ile ulaşım yoktur.

10.   Cleopatra Hamamı
Cleopatra Hamamı, hem tarihi hem doğal güzelliği ile sizleri büyüleyecek yerlerden yalnızca biridir.

11.   Tlos
Arkeoloji ve tarih severlerin bayılacağı Tlos, büyüleyici dokusu ile sizi kendine hayran bırakacak bir antik kent.

12.   Belceğiz Plajı
Fethiye’nin en gözde tatil yerlerinden biri olan Belceğiz Plajı’nın bu unvanı almasının şüphesiz ki pek çok haklı sebebi var. Masmavi ve berrak suları ve bembeyaz kumları bu sebeplerden yalnızca ikisi.

13.   Telmessos
Fethiye’nin yerleşiminin ne kadar eskiye dayandığını göreceğiniz bu antik kent de Fethiye’de görmeden dönülmemesi gereken yerler arasında kalıyor.

14.   Kayaköy
Fethiye’nin eski yerel kültürüne göz atmak ve buradaki kilise ve Rum evlerini ziyaret etmek için gitmeniz gereken Kayaköy’de içiniz huzurla dolacak.

15.   Kabak Koyu

Dinlendiğinizi hissetmek, Fethiye’nin doğal güzelliklerine bir kez daha hayran kalacağınız bu sessiz ve huzurlu Kabak Koyu’na mutlaka gitmelisiniz.

0 yorum: