Ege Denizi’ni ve Akdeniz’i Birleştiren Cennet: Datça

11:37 Unknown 0 Comments


Gidenlerin ayrılmak istemediği ve gitmeyenlerin de hep gitmek istediği Ege Denizi’ni ve Akdeniz’i birleştiren cennet Datça, yazarların ve yazar olmak isteyenlerin memleketidir diye rivayet edilen bir tatil yeridir. Datça’ya giden ya da gitmek isteyen herkesin yazar olmasına ya da yazar olmayı istemesine gerek yok, siz de Datça’ya gidip Datça’nın eşsiz doğasının ve masmavi denizinin tadını çıkarabilirsiniz.

Sessizlik ve Huzur
Sessizliğin ve huzurun adresi Datça’da, Bodrum veya Fethiye’yi andıran bir gece hayatı yoktur. Eğlence hayatını düşünerek Datça’ya gitmeyiniz, Datça sessizlik ve huzurun adresidir. Burada eğlenmek yerine, kafanızı ve kendinizi dinleyebilirsiniz. Datça’nın doğasına kendinizi bırakıp bedeninizin ve ruhunuzun dinlendiğini hissedebilirsiniz.

Tarihi Dokusu
Datça’nın tarihi dokusu, doğal güzelliği kadar büyüleyicidir. Eski taş evleri, dar ve taşlı sokakları sizi her adımda durup Datça’nın tarihi dokusunu izlemeye itecek, her adımda hayallere ve düşüncelere daldıracaktır.

Doğal Güzellikleri
Datça başlı başına doğal güzelliği ile etkileyici bir yer olsa da, kimi yerleri bir diğerinden daha etkileyicidir. Beyaz denizi ile ünlü Palamutbükü, berrak suları ile bilinen Hayıtbükü ve huzurun iliklerinize işleyeceği Ovabükü bu yerlerdendir. Palamutbükü, Hayıtbükü ve Ovabükü Datça’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz, vakit geçirmeniz gereken yerlerdir.

Taşlık Plajı
Merkeze oldukça yakın olan Taşlık Plajı, Datça’nın en hareketli yeridir. Taşlık Plajı’nın yanında içi küçük balıklarla dolu ünlü Ilıca Gölü’ne uğramayı unutmayınız. İster Taşlık Plajı’nda keyif yapmayı, ister Ilıca Gölü’nde huzurla dolmayı seçin, her ikisi de benzersiz bir tatil deneyimi olacaktır.

Datça’da Yemeden Dönmeyin
Türkiye’de tadını başka hiçbir yerde bulamayacağınız Datça balı, Datça’ya gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken şeylerden biri, özellikle hem tadı zengin hem şifası bol kekik balını tatmayı unutmayınız. Datça ile adı birlikte anılan diğer bir yiyecek olan badem, mevsiminde olursa taze, mevsiminde olmazsa kuru olarak yenilmesi gereken bir yiyecek. Datça gibi ünlü bir sahil kentinin benzersiz lezzetteki taze balıklarını yemeyi ihmal etmeyin, Datça gibi bir yerde yiyeceğiniz taze balığın lezzeti yıllarca aklınızda kalacaktır.0 yorum: