Bodrum’da Nereye Gidilir?

04:35 Unknown 0 Comments

Türkiye’nin en çok bilinen her bütçeye ve her zevke göre tatil mekânı bulunan tatil bölgelerinden biri şüphesiz ki Bodrum’dur. Tatilinizi Bodrum’da geçirmek isterseniz seçenekleriniz masmavi deniz ve eşsiz kumsallar ile sınırlı değil, Bodrum’da eğlence severler için hareketli bir gece hayatı ve kültür sevenler için de antik kentler de var. Bodrum oldukça gelişmiş bir bölge olduğu için hem Bodrum’a ulaşım hem de Bodrum içi ulaşım rahattır, sosyal bakımdan zengindir ve her zevkten insanın kendini ait hissedebileceği bir yer bulabilir. Bodrum’da nereye gidilir diyorsanız, çayınızı veya kahvenizi alıp Bodrum’da gidilecek yerler listesine göz atabilirsiniz.

1.       Göltürkbükü
Bodrum’un en ünlü beldelerinden biri Göltürkbükü, hem dinlenmek hem eğlenmek isteyenlerin tercihi. Bodrum’un merkezini aratmayan kendi gece hayatı olan Göltürkbükü, aynı zamanda plajları ile de ünlü. Göltürkbükü’nde tatil yapmak isteyenler konaklama olarak haftalık kiralık villa tercihi ile gündüzleri plajlarda geceleri ise ünlü mekânlarda vakit geçirebilir.

2.       Güllük
Bodrum’un Milas ilçesine bağlı Güllük, balıkçılık ve turizm alanında önemli bir sahil yerleşim yeridir. Bodrum’un kalabalık olmasından endişelenen kişilere şiddetle tavsiye edilen Güllük, Bodrum’un geri kalanına göre oldukça sakin bir kasabadır.

3.       Gümbet
Göktürkbükü kadar ünlü olmasa da, Gümbet hem plajları hem gece hayatı ile Bodrum’un en sevilen tatil yerlerinden biridir. Gümbet’te tatil yaptığınızda, günlük kiralık daire ya da haftalık kiralık villa konaklamak için idealdir. Gündüzleri eşsiz plajlarda keyif yapabilir, geceleri ise Gümbet sokaklarında her zevke yönelik eğlence mekânlarında vakit geçirebilirsiniz.

4.       Gümüşlük
Bodrum’un batısında yer alan Gümüşlük, Bodrum’un tarih ve doğa güzelliklerini bir arada barındıran tatil yerlerinden biri. Gümüşlük’te antik şehrin kalıntıları ve Tavşan Adası haricinde, kumsalları ve el sanatları çarşısı ile de ünlü.

5.       Gündoğan
Mandalina, muz ve çam ağaçları arasında, balıkçı tekneleriyle süslenmiş limanları ve büyüleyici kumsalları ile çevrili Gündoğan’da haftalık kiralık villa ile tatilinizi yaparak Bodrum’un en eski ve en yerel yaşantılarına tanıklık edebilirsiniz.

6.       Ortakent
Mavi Bayrak ödüllü denizi ve Bodrum’a yakınlığı ile tercih edilen Ortakent, ayrıca Bitez’den sonraki en uzun sahil şeridine sahip. Hem kültürel hem doğal güzellikleri bir arada bulabileceğiniz Ortakent, benzersiz bir tatil için tercih edilebilecek bir tatil yerlerinden yalnızca biri.

7.       Torba
Bodrum’un merkezine en yakın tatil yeri Torba, Bodrum’un en yeşil bölgelerinden birisi. Sessiz ve sakin bir tatil yerinde tatil yapmak isteyenlerin için vazgeçilmez olan Torba’nın denizi temiz ve masmavi.

8.       Turgutreis
Bodrum’un en güzel günbatımının görülebildiği yer olarak rivayet edilen Turgutreis, doğal güzelliği ve tarihi ile insanları kendine çekiyor. Oldukça geniş bir sahil şeridi olan Turgutreis’de deniz aktiviteleri haricinde bisiklet ve yürüyüş gibi doğa aktivitelerinin yapılabileceği yerler de mevcut.

9.       Türkbükü
Sokakları ve antik kalıntıları bir yana, sahil şeridiyle de ünlü Türkbükü hem doğa hem tarih hem de eğlence severlere hitap ediyor. Bodrum denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Türkbükü’nde plajlarda yüzebilir, yerel sokaklarda yürüyüş yapabilir veya tepelerdeki antik kalıntıları ziyaret edebilirsiniz.

10.   Yalıkavak
Bodrum’a 18 km uzaklıktaki Yalıkavak ise yel değirmeni ve benzersiz manzarasıyla ünlü. Doğal güzellikleri kadar kültürel açıdan da ziyaretçilerine hitap eden Yalıkavak’ta yüzebilir, kültür gezisi yapabilir ve günbatımında Geriş Köyü’nden Yalıkavak’a bakabilirsiniz.

0 yorum: